Ahoj! 

Jmenuji se Jakub a 4 roky jsem pracoval v azylovém domě. 

Má cesta světem bezdomovectví byla náročná, ale velmi zajímavá

Jako malý jsem se bál lidí bez domova.

Začalo to tím, když šla moje máma jednou věšet prádlo do sklepa a za pár minut přiběhla vystrašená, že ve sklepě spí člověk bez domova. Jako malý jsem to nedokázal pochopit a věřil jsem, že když moje silná máma takhle vyváděla, tak ten člověk bez domova musel být nějaké monstrum. Čím starší jsem byl, tím méně jsem se bál, ale nikdy jsem se necítil dobře, když jsem je viděl. Na vysoké škole jsem si musel vybrat praxi a nikde mě nechtěli. To je ale dobře, díky tomu jsem tam, kde jsem.

Nakonec jsem napsal do azylového domu v blízkosti mých kolejí. Tam se zrovna potýkali s nedostatkem zaměstnanců, a proto se mi nemohli moc věnovat. Byl jsem unavený z hledání praxe a docházel mi čas, tak jsem se nabídl, že alespoň pomůžu. Z klientů jsem měl respekt, ale už jsem měl zkušenosti v práci s dospělými, protože jsem pracoval v psychiatrické nemocnici. Z 2 měsíců souvislé praxe jsem přešel na práci pracovníka v sociálních službách a po prázdninách v roce 2018 jsem se dostal na pozici vedoucího, v roce 2021 na pozici ředitele a v roce 2022 jsem skončil, abych se více mohl věnovat svým projektům jako je tato značka oblečení, nebo projekt azylaky.cz

Smyslem tohoto brandu

Je vyrábět kvalitní oblečení v chráněné dílně. Díky tomu bude zákazník vědět, kdo za výrobou jeho oblečení stojí a můžeme mu tak zaručit kvalitu produktu. 

 Oblečení je velmi kvalitní, ale má i hlubší smysl. Pomáhá zařadit zdravotně postižené do pracovního procesu a výdělek slouží k tomu, abych mohl na stránce azylaky.cz dělat potřebné aktualizace údajů.